China Hydraulic 4 Car Storage Parking Lift Quad Stacker factory and manufacturers | Mutrade

Hydraulic 4 Car Storage Parking Lift Quad Stacker

Hydraulic 4 Car Storage Parking Lift Quad Stacker

Хидро-парк 3230

Детали

Ознаки

Вовед

Едно од најкомпактните и најсигурни решенија. Хидро-парк 3230 нуди 4 места за паркирање автомобили на површината на една. Робусната структура овозможува 3000 кг капацитет на секоја платформа. Паркирањето е зависно, автомобилите (ите) со ниско ниво треба да се отстранат пред да се добие горниот, погоден за складирање автомобили, собирање, камериер за паркирање или други сценарија со придружник. Системот за рачно отклучување значително ја намалува стапката на дефект и го продолжува работниот век на системот. Дозволена е и инсталација на отворено.

Hydro-Park 3130 and 3230 is the new Stacker Parking Lift designed by Mutrade, and is the most effective way to triple or quadruple the capacity of typical parking areas. Hydro-Park 3130 allows three vehicles to be stacked in a single parking space and Hydro-Park 3230 allows four vehicles. It moves only vertically, so the users have to clear the underneath levels to get the higher level car down. The posts can be shared to save land space and cost.

Q&A

1.How many cars could be parked for each unit?
     3 cars for Hydro-Park 3130, and 4 cars for Hydro-Park 3230.
2. Could Hydro-Park 3130/3230 be used for parking SUV?
    Yes, the rated capacity is 3000kg per platform, so all kinds of SUVs are available.
3. Can Hydro-Park 3130/3230 be used outdoor?
    Yes, Hydro-Park 3130/3230 is capable for both indoor and outdoor use. The standard finishing is power coating, and hot dip galvanized treatment is optional. When installed indoor, please consider the ceiling height.
4. What is the power supply violated requested?
     For the power of hydraulic pump is 7.5Kw, a 3-phase power supply is necessary.
5. Is the operation easy?
    Yes, there is control panel with key switch and a handle for locking release.

Спецификации

Модел Хидро-парк 3230
Возила по единица 4
Капацитет за подигнување 3000 кг
Достапна висина на автомобилот 2000мм
Ширина на погон 2050мм
Пакет за напојување Хидраулична пумпа од 7,5 kw
Достапен напон на напојување 200V-480V, 3 фази, 50 / 60Hz
Режим на работа Прекинувач на клучеви
Работен напон 24V
Безбедносна брава Брава против паѓање
Ослободете го заклучувањето Прирачник со рачка
Време на растење / опаѓање <150-тите години
Завршувањето Обложување во прав

 

Хидро-парк 3230

Нова сеопфатна надградба на хидро-парк сериите

* Номиналниот капацитет на HP3230 е 3000kg, а номиналниот капацитет на HP3223 е 2300kg.

Потребен тест за Порше

Тестот беше направен од трета страна ангажирана од Порше за нивната продавница во Newујорк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Структура

MEA одобрен (тест за статичко оптеретување 5400KG / 12000LBS)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нов вид хидрауличен систем на германска структура

Врвниот дизајн на структурата на производот во Германија на хидрауличниот систем, хидрауличниот систем е
стабилен и сигурен, без проблеми за одржување, работниот век е двојно поголем.

 

 

 

 

Нов систем за контрола на дизајнот

Операцијата е поедноставна, употребата е побезбедна, а стапката на неуспех е намалена за 50%.

 

 

 

 

 

 

 

 

Рачна брава на цилиндарот

Сосема нов надграден безбедносен систем, навистина достигнува нула несреќа

* Постабилен комерцијален powerpack
Достапно до 11KW (опционално)

Ново надграден систем на единица за напојување со Сименс motor

* Комерцијален електричен пакет со двоен мотор (по избор)

Галванизирани завртки за завртки засновани на европски стандард

Подолг век на траење, многу поголема отпорност на корозија

Нежен метален допир, одлична завршна обработка на површината
По нанесувањето на прашокот AkzoNobel, заситеноста на бојата, временската отпорност и
неговата адхезија се значително подобрени

кубика

Возете низ платформата

 

Модуларна врска, иновативен дизајн на споделена колона

 

 

 

 

 

 

Според употребата на случајна
комбинација Единица А + N × Единица Б

Ласерско сечење + Роботско заварување

Точното ласерско сечење ја подобрува точноста на деловите, а
автоматското роботско заварување ги прави спојните споеви поцврсти и поубави

Хидро-парк-3130- (11)
Хидро-парк-3130- (11) 2

 

Добредојдовте да користите услуги за поддршка на Mutrade

нашиот тим експерти ќе биде подготвен да понуди помош и совет

СД, КИНГДАО МУТРАДЕ СД.
КИНГДАО ХИДРО ПАРК МАШИНЕРИ СО, ООД.
Е-пошта: inquiry@hydro-park.com
Тел: +86 5557 9608
Факс: (+86 532) 6802 0355
Адреса: бр. 106, патот Хаиер, канцеларија на улицата Тонгџи, oимо, Кингдао, Кина 26620

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  YOU MAY ALSO LIKE

  • SPP-2 Single Post Car Parking Stacker

   SPP-2 Single Post Car Parking Stacker

  • 360 Degree Rotating Car Turntable Turning Platform

   360 Degree Rotating Car Turntable Turning Platform

  • NEW! – Wider Platform 2 Post Mechanical Car Parking Lift

   NEW! – Wider Platform 2 Post Mechanical C...

  • Independent Spacesaving Puzzle Car Parking System with a Pit

   Independent Spacesaving Puzzle Car Parking Syst...

  • Space- Efficient Two Level Multi-platform Parking Lift

   Space- Efficient Two Level Multi-platform Parki...

  • Plane Moving Type Automated Shuttle Parking System

   Plane Moving Type Automated Shuttle Parking System

  
  8615705421960