Кина Хидро-парк 1132: Тешки двојни цилиндри Автомобилски полначи фабрика и производители | Мутрада

Хидро-парк 1132: Тешки двојни цилиндри Автомобили

Хидро-парк 1132: Тешки двојни цилиндри Автомобили

* Ново сеопфатно претставување на HP1132 & HP1132 +

Детали

Ознаки

Вовед

Хидро-парк 1132 е најсилниот лифт за паркирање со два едноставни пост, кој нуди капацитет од 3200 кг за редење џипови, комбе, MPV, пикап, итн. На едно постоечко место се нудат 2 места за паркирање, погодни за постојан паркинг, паркинг за паркирање, складирање на автомобили или други места со придружник. Работата може лесно да се изврши со панел за клучеви на контролната рака. Карактеристиката на споделување пост овозможува повеќе инсталации во ограничен простор.

-Lifting capacity 3200kg
-Car height on ground up to 2050mm.
-Platform width up to 2500mm.
-Directly driven by dual hydraulic cylinders
-Synchronization chain keeps platform level under all conditions
-Mechanical anti-falling locks enable multiple stopping heights.
-Electric lock release provides easier operation.
-24v control voltage avoids electric shock
-Galvanized platform, high-heel friendly
-Bolts & nuts passing 48hrs Salt Spray Test.
-Akzo Nobel powder coating provides long lasting surficial protection

Спецификации

Модел Хидро-парк 1132
Капацитет за подигнување 2700 кг
Висина на кревање 2100мм
Корисна ширина на платформата 2100мм
Пакет за напојување 3Kw хидраулична пумпа
Достапен напон на напојување 100V-480V, 1 или 3 фаза, 50 / 60Hz
Режим на работа Прекинувач на клучеви
Работен напон 24V
Безбедносна брава Динамична брава против паѓање
Ослободете го заклучувањето Електрично автоматско ослободување
Време на растење / опаѓање <55-тите години
Завршувањето Обложување во прав

 

Хидро-парк 1132

* Ново сеопфатно претставување на HP1132 & HP1132 +

* HP1132 + е супериорна верзија на HP1132

Во согласност со TUV

Во согласност со TUV, што е најавторитетно сертифицирање во светот
стандард за сертификација 2006/42 / EC и EN14010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Цилиндар со двоен телескоп со германска структура

Врвниот дизајн на структурата на производот во Германија на хидрауличниот систем, хидрауличниот систем е
стабилен и сигурен, без проблеми за одржување, работниот век е двојно поголем.

 

 

 

 

* Достапно само на верзијата HP1132 +

Нов систем за контрола на дизајнот

Операцијата е поедноставна, употребата е побезбедна, а стапката на неуспех е намалена за 50%.

 

 

 

 

 

 

 

 

* Поцинкувана палета

Стандардно галванизирање се применува за секојдневна
употреба во затворен простор 

* Подобра галванизирана палета е достапна на верзијата HP1132 +

 

 

 

 

 

 

Систем за безбедност на нулта несреќа

Сосема нов надграден безбедносен систем, навистина достигнува нула несреќа со
покриеност од 500мм до 2100мм

* Постабилни електрични мотори

Ново надграден систем на единици за напојување

3KW

 

Понатамошно интензивирање на главната структура на опремата

Дебелината на челичната плоча и заварот се зголеми за 10% во споредба со производите од првата генерација 

 

 

 

 

 

 

Нежен метален допир, одлична завршна обработка на површината
По нанесувањето на прашокот AkzoNobel, заситеноста на бојата, временската отпорност и
неговата адхезија се значително подобрени

Богата боја

Се посветува големо внимание на третманот
на лак за лице, со цел да се подобри
квалитетот на производите на површината што се
гледа максимално

Силна адхезија

Отпорноста на времето на спрејот во
прав има подобри перформанси под
специјална технологија, која може да издржи
абење и солза 

Супериорни ланци обезбедени од
Korean chain manufacturer

Theивотниот век е 20% подолг од оној на кинеските синџири 

Галванизирани завртки за завртки засновани на 
European standard

Подолг век на траење, многу поголема отпорност на корозија

 

Модуларна врска, иновативен дизајн на споделена колона

 

 

 

 

Според употребата на случајна комбинација Единица А + N × Единица Б

 

 

Корисно мерење

Единица: мм

Ласерско сечење + Роботско заварување

Точното ласерско сечење ја подобрува точноста на деловите, а
автоматското роботско заварување ги прави спојните споеви поцврсти и поубави

Уникатни самостојни самостојни апартмани

Ексклузивно истражување и развој за да се прилагоди на различен комплет за теренот, инсталацијата на опремата
повеќе не е ограничена од околината на земјата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добредојдовте да користите услуги за поддршка на Mutrade

нашиот тим експерти ќе биде подготвен да понуди помош и совет

СД, КИНГДАО МУТРАДЕ СД.
КИНГДАО ХИДРО ПАРК МАШИНЕРИ СО, ООД.
Е-пошта: inquiry@hydro-park.com
Тел: +86 5557 9608
Факс: (+86 532) 6802 0355
Адреса: бр. 106, патот Хаиер, канцеларија на улицата Тонгџи, oимо, Кингдао, Кина 26620

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Приказ на слика

  • Хидро-парк 3130: Системи за складирање автомобили со тешки четири пост тројни стакери

   Хидро-парк 3130: Тешка четворка пост трипл С ...

  • Хидро-парк 2236 и 2336: Преносни рампи Четири пост хидрауличен паркинг за подигање автомобили

   Хидро-парк 2236 и 2336: Преносна рампа четири ...

  • Хидро-парк 1127 и 1123: Хидраулични лифтови за паркирање со два постела 2 нивоа

   Хидро-парк 1127 и 1123: Хидраулични две позиции ...

  • BDP-6: Мулти-ниво на брза опрема за интелигентни паркинг автомобили 6 нивоа

   BDP-6: Мулти-ниво брз Интелигентен паркинг за автомобили ...

  • FP-VRC: Четири пост-хидраулични тешки платформи за подигање автомобили

   FP-VRC: Четири пост хидраулични тешки автомобили за живот ...

  • BDP-2: Хидраулични системи за автоматско паркирање на автомобили Решение 2 спрата

   BDP-2: Хидраулични системи за автоматско паркирање на автомобили ...

  
  WhatsApp Интернет разговор!