China Hydro-Park 1132 : Heavy Duty Double Cylinder Car Stackers factory and manufacturers | Mutrade

Hydro-Park 1132: Grumbullues të makinave me cilindër të dyfishtë

Hydro-Park 1132: Grumbullues të makinave me cilindër të dyfishtë

* Një prezantim i ri gjithëpërfshirës i HP1132 & HP1132 +

Detajet

Etiketat

Prezantimi

Hydro-Park 1132 është ashensori më i fortë i parkimit me dy posta të thjeshta, duke ofruar kapacitet 3200 kg për të vendosur SUV, furgon, MPV, marrje, etj. 2 hapësira parkimi ofrohen në një hapësirë ​​ekzistuese, të përshtatshme për parkim të përhershëm, parkim shërbimi, ruajtje makine ose vendet e tjera me shoqëruesin. Funksionimi mund të bëhet lehtësisht nga një panel çelësash kyç në krahun e kontrollit. Karakteristika e ndarjes së postës lejon më shumë instalime në hapësirë ​​të kufizuar.

-Lifting capacity 3200kg
-Car height on ground up to 2050mm.
-Platform width up to 2500mm.
-Directly driven by dual hydraulic cylinders
-Synchronization chain keeps platform level under all conditions
-Mechanical anti-falling locks enable multiple stopping heights.
-Electric lock release provides easier operation.
-24v control voltage avoids electric shock
-Galvanized platform, high-heel friendly
-Bolts & nuts passing 48hrs Salt Spray Test.
-Akzo Nobel powder coating provides long lasting surficial protection

Specifikimet

Model Hidro-Parku 1132
Kapaciteti ngritës 2700 kg
Lartësia e ngritjes 2100 mm
Gjerësia e platformës së përdorshme 2100 mm
Paketa e energjisë Pompë hidraulike 3Kw
Tensioni i disponueshëm i furnizimit me energji elektrike 100V-480V, 1 ose 3 Faza, 50 / 60Hz
Mënyra e funksionimit Çelësi i çelësit
Tensioni i funksionimit 24V
Bllokohet siguria Bravë dinamike kundër rënies
Lirimi i bllokimit Lirim automatik elektrik
Koha në rritje / zbritje <55
Mbarimi Veshje me pluhur

 

Hidro-Parku 1132

* Një prezantim i ri gjithëpërfshirës i HP1132 & HP1132 +

* HP1132 + është një version superior i HP1132

Në përputhje me TUV

Në përputhje me TUV, i cili është çertifikimi më autoritativ në
Certifikimit 2006/42 / EC dhe EN14010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Cilindër binjak teleskopi i strukturës gjermane

Struktura kryesore e produktit të sistemit hidraulik në Gjermani, sistemi hidraulik është i
qëndrueshëm dhe i besueshëm, pa probleme mirëmbajtjeje, jeta e shërbimit u dyfishua.

 

 

 

 

* Në dispozicion vetëm në versionin HP1132 +

Sistemi i ri i kontrollit të dizajnit

Operacioni është më i thjeshtë, përdorimi është më i sigurt dhe shkalla e dështimit zvogëlohet me 50%.

 

 

 

 

 

 

 

 

* Paleta e galvanizuar

Galvanizimi standard i aplikuar për
indoor use 

* Paleta më e mirë e galvanizuar është e disponueshme në versionin HP1132 +

 

 

 

 

 

 

Sistemi i sigurimit zero të aksidenteve

Sistemi i ri i azhurnuar i sigurisë, me të vërtetë arrin zero aksident me
mbulim prej 500 mm deri në 2100 mm

* Motorë elektrikë më të qëndrueshëm

Sistemi i ri i azhurnuar i paketës së energjisë

3KW

 

Intensifikimi i mëtejshëm i strukturës kryesore të pajisjeve

Trashësia e pllakës së çelikut dhe saldimit u rrit 10% krahasuar me produktet e gjeneratës së parë 

 

 

 

 

 

 

Prekje e butë metalike, përfundim i shkëlqyeshëm sipërfaqësor
Pas aplikimit të pluhurit AkzoNobel, ngopja e ngjyrave, rezistenca ndaj motit dhe
ngjitja e tij janë rritur ndjeshëm

Ngjyra e pasur

Bëhet shumë kujdes me trajtimin
e fytyrës me llak, në mënyrë që të përmirësohet
cilësia e produkteve në sipërfaqe
duke kërkuar në masën maksimale

Aderimin e fortë

Rezistenca ndaj motit e
pluhurit të
teknologjinë e veçantë, e cila mund të qëndrojë me
konsumimin 

Zinxhirë superiorë të siguruar nga
Korean chain manufacturer

Jetëgjatësia është 20% më e gjatë se ajo e zinxhirëve kinezë 

Vidha me vidë të galvanizuar bazuar në 
European standard

Jetë më e gjatë, rezistencë shumë më e lartë ndaj korrozionit

 

Lidhja modulare, dizajni inovativ i kolonës së përbashkët

 

 

 

 

Sipas përdorimit të kombinimit të rastit Njësia A + N × Njësia B

 

 

Matja e përdorshme

Njësia: mm

Prerje me lazer + Saldim robotik

Prerja e saktë me lazer përmirëson saktësinë e pjesëve, dhe
saldimi automatik robotik i bën bashkimet e saldimit më të forta dhe të bukura

Suita unike opsionale të pavarura

Hulumtimi dhe zhvillimi ekskluziv për t'u përshtatur me çanta të ndryshme në këmbë të terrenit, instalimi i pajisjeve
nuk kufizohet më nga mjedisi i tokës.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mirë se vini në përdorimin e shërbimeve mbështetëse të Mutrade

ekipi ynë i ekspertëve do të jetë i gatshëm për të ofruar ndihmë dhe këshilla

CO QINGDAO MUTRADE, LTD.
Makineria e Parkut Hidro QINGDAO CO, LTD.
Email: inquiry@hydro-park.com
Tel: +86 5557 9608
Faksi: (+86 532) 6802 0355
Adresa: Nr. 106, Haier Road, Zyra e Rrugës Tongji, Jimo, Qingdao, Kinë 26620

 • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni

  Shfaqja e fotos

  • Starke 2227 & 2221: Dy Platforma Post Binjake Katër Makina Parker me Gropë

   Starke 2227 & 2221: Platforma Dy Postuese Binjake ...

  • Starke 3127 & 3121: Sistemi i Automatizuar i Parkimit të Makinave me Ngritje dhe Rrëshqitje me Stackers Nëntokësor

   Starke 3127 & 3121: Ngritja dhe rrëshqitja automatike ...

  • BDP-4: Sistemi i parkimit të misterit të cilindrit hidraulik 4 shtresa

   BDP-4: Parkimi i enigmës së cilindrit hidraulik ...

  • BDP-3: Sisteme hidraulike të parkimit të makinave inteligjente 3 nivele

   BDP-3: Sisteme hidraulike të parkimit të makinave inteligjente 3 L ...

  • S-VRC: Ashensori i ngritjes së makinës me ngarkesë të rëndë hidraulike të tipit gërshërë

   S-VRC: Makinë me ngarkesë të rëndë hidraulike të tipit gërshërë ...

  • TPTP-2: Hidraulike Dy ashensorë për parkimin e makinave postare për garazhin e brendshëm me lartësi të ulët të tavanit

   TPTP-2: Hidraulike Dy ashensorë parkimi për makina postare për ...

  
  WhatsApp Bisedë Online!