China 2 Cars Independent Car Parking Cars System Parking Underground me fabrikën dhe prodhuesit Pit |Mutrade

Sistemi i parkimit nëntokësor i pavarur për 2 makina me gropë

Sistemi i parkimit nëntokësor i pavarur për 2 makina me gropë

Starke 2127

Detajet

Etiketat

Prezantimi

Starke 2127dheStarke 2121janë të zhvilluara rishtaziashensorët e parkimitme instalim grope, duke ofruar 2 vende parkimi mbi njera tjetren, nje ne grope dhe tjetra ne toke.Struktura e tyre e re lejon gjerësinë e hyrjes 2300 mm vetëm brenda gjerësisë totale të sistemit prej 2550 mm.Të dyja janë parkim të pavarur, nuk ka nevojë të dalin makina përpara se të përdorin platformën tjetër.Funksionimi mund të arrihet nga paneli i çelësave të montuar në mur.

Starke 2127 dhe 2121 janë ashensorë në gropë Mutrade dy post parkimi, me platforma që lëvizin lart nga gropa ose poshtë në gropë, çdo automjet mund të parkohet ose të merret me lehtësi pa lëvizur asnjë makinë tjetër.Starke 2127/2121 është një lloj pajisje parkimi të pavarur, i përshtatshëm si për qëllime parkimi komercial ashtu edhe për banim.
2 makina në një njësi të vetme (Starke 2127 dhe Starke 2121) dhe 4 makina në një njësi dyshe (Starke 2227 dhe Starke 2221) janë të dyja të disponueshme
Ngarkesat e hapësirës së parkimit: 2100 kg dhe 2700 kg
Makina me lartësi maksimale 1700 mm mund të parkohet në gropë të thellë 1900 mm dhe gjerësia e përdorshme 2300 mm është
ofrohet në vetëm 2550 mm gjerësi të përgjithshme për një njësi të vetme, për të shfrytëzuar plotësisht hapësirën e kufizuar.Më shumë
Dimensionet e disponueshme janë opsionale për kërkesa të ndryshme të projektit.
Struktura duhet të vendoset në një gropë me dimensione të caktuara dhe të përforcohet duke fiksuar shtyllat në mure.

Specifikimet

Model Starke 2127 Starke 2121
Automjete për njësi 2 2
Kapaciteti ngritës 2700 kg 2100 kg
Gjatësia e disponueshme e makinës 5000 mm 5000 mm
Gjerësia e disponueshme e makinës 2050 mm 2050 mm
Lartësia e disponueshme e makinës 1700 mm 1550 mm
Paketa e energjisë Pompë hidraulike 5.5 Kw Pompë hidraulike 5.5 Kw
Tensioni i disponueshëm i furnizimit me energji elektrike 200V-480V, 3 Faza, 50/60Hz 200V-480V, 3 Faza, 50/60Hz
Mënyra e funksionimit Çelësi me çelës Çelësi me çelës
Tensioni i funksionimit 24 V 24 V
Bllokimi i sigurisë Kyçja dinamike kundër rënies Kyçja dinamike kundër rënies
Lirimi i bllokimit Lirimi automatik elektrik Lirimi automatik elektrik
Koha e rritjes / zbritjes <55s <30
Përfundimi Veshje me pluhur Veshje me pluhur

Starke 2127

Një prezantim i ri gjithëpërfshirës i serisë Starke-Park

Në përputhje me TUV

Në përputhje me TUV, i cili është certifikimi më autoritar në botë
Standardi i certifikimit 2013/42/EC dhe EN14010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Një lloj i ri i sistemit hidraulik të strukturës gjermane

Dizajni më i lartë i strukturës së produktit gjerman të sistemit hidraulik, sistemi hidraulik është
të qëndrueshme dhe të besueshme, probleme pa mirëmbajtje, jetëgjatësia e shërbimit se produktet e vjetra u dyfishua.

 

 

 

 

Sistemi i ri i kontrollit të dizajnit

Operacioni është më i thjeshtë, përdorimi është më i sigurt dhe shkalla e dështimit zvogëlohet me 50%.

 

 

 

 

 

 

 

 

Paletë e galvanizuar

Më e bukur dhe e qëndrueshme se sa u vërejt, jetëgjatësia u dyfishua

 

 

 

 

 

 

 

 

Starke-2127-&-2121_05
Starke-2127-&-2121_06

Intensifikimi i mëtejshëm i strukturës kryesore të pajisjeve

Trashësia e pllakës së çelikut dhe saldimit u rrit 10% krahasuar me produktet e gjeneratës së parë

 

 

 

 

 

 

 

 

Prekje e butë metalike, përfundim i shkëlqyer i sipërfaqes
Pas aplikimit të pluhurit AkzoNobel, ngopja e ngjyrave, rezistenca ndaj motit dhe
ngjitja e tij është rritur ndjeshëm

Ngjyra e pasur

Kujdes i madh tregohet me trajtimin
e fytyrës me llak, në mënyrë që të përmirësohet
cilësinë e produkteve në sipërfaqe
duke parë në masën maksimale

Ngjitje e fortë

Rezistenca ndaj motit të spërkatjes
pluhuri ka performancë më të mirë nën
teknologji e veçantë, e cila mund të qëndrojë
konsumohen

Zinxhirët superiorë të ofruar nga
Prodhuesi korean zinxhir

Jetëgjatësia është 20% më e gjatë se ajo e zinxhirëve kinezë

Bulonat e vidhave të galvanizuara të bazuara në
standard evropian

Jetë më e gjatë, rezistencë shumë më e lartë ndaj korrozionit

Kombinim me ST2227

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prerje me laser + Saldim robotik

Prerja e saktë me lazer përmirëson saktësinë e pjesëve, dhe
saldimi robotik i automatizuar i bën nyjet e saldimit më të forta dhe të bukura

Mirë se vini të përdorni shërbimet mbështetëse Mutrade

ekipi ynë i ekspertëve do të jetë gati për të ofruar ndihmë dhe këshilla

QINGDAO MUTRADE CO, LTD.
QINGDAO HYDRO PARK MACHINERY CO., LTD.
Email : inquiry@hydro-park.com
Tel: +86 5557 9608
Faksi: (+86 532) 6802 0355
Adresa: Nr. 106, Haier Road, Tongji Street Office, Jimo, Qingdao, China 26620

1
2
Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

GJITHASHTU MUND TË Pëlqejë

 • I RI!– Sistem parkimi me anim me gropë për 2 makina

  I RI!– Sistemi i parkimit të makinave me anim me Pi...

 • Sistemi hidraulik i ngritjes dhe parkimit të makinave me rrëshqitje

  Sistemi hidraulik i ngritjes dhe parkimit të makinave me rrëshqitje

 • Sistem i pavarur parkimi konsol me gropë

  Sistem i pavarur parkimi konsol me gropë

 • Sistemi i pavarur i parkimit të makinave me një gropë për kursimin e hapësirës

  Sistem i pavarur i parkimit të makinave për ruajtjen e hapësirës...

 • Sistemi i parkimit të makinave nëntokësore me shumë nivele të tipit të padukshëm me katër posta

  Lloji i padukshëm me katër postime nëntokësore me shumë nivele...

 • Sistemi i parkimit nëntokësor i pavarur i 4 makinave me gropë

  Parkim nëntokësor për 4 vetura të pavarura...

8618561116673